Web Tasarıma Dair
Naçizane Fikirler

Web Tasarımın Temellerine Dair

html-photo-1024x600

HTML Nedir?

HTML (HyperText Markup Language), web sayfalarının yapılandırılması için kullanılan bir işaretleme dilidir. HTML kodları, sayfaların içeriğini ve düzenini tanımlamak için kullanılır.

css1-photo-1024x600

CSS Nedir?

CSS (Cascading Style Sheets), web sayfalarının görünümünü kontrol etmek için kullanılan bir stil dilidir. HTML ile birlikte kullanılarak, web sayfalarının tasarımını belirleyebilirsiniz.

bootstrap-photo-1024x600

Bootstrap Nedir?

Bootstrap, Twitter tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir CSS framework’üdür. Web geliştiricilerinin, responsive ve modern görünümlü web sayfaları oluşturmak için kullanabilecekleri bir araçtır.

Diğer Popüler Yazılarım

yazilim-ögrenmek-1000x667

Yazılıma Nereden Başlamalıyım?

Yazılım öğrenmek, bugünün teknoloji dünyasında önemli bir beceri haline gelmiştir. Yazılımın kendi içinde bir çok alt kategorisi vardır. Bu yazımda yazılıma nereden başlanmanız gerektiğinin detaylarını anlatmaya çalışacağım.

web-design-1000x667

Web Tasarım Hakkında

Web tasarım, bir web sitesinin görsel ve kullanıcı ara yüzü tasarımı sürecidir. Bu süreç, web sitesinin düzeni, renkleri, yazı tipi, grafikleri ve diğer görsel unsurları gibi birçok faktörü içerir. Bu yazımda web tasarım hakkında genel bilinenleri anlatacağım sizlere.

Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?